Birand'a veda

Mesai arkadaşları Doğan TV'de vedalaştı...

19.01.2013
17 Ocak Perşembe günü yaşamını yitiren duayen gazeteci, Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ı son yolculuğuna uğurladık. 


MESAİ ARKADAŞLARI DOĞAN TV'DE VEDA ETTİ - VİDEO

Birand'ın cenazesi Amerikan Hastanesi'nden saat 07.50 sıralarında alındı. Birand'ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki gasilhaneye götürüldü. Birand'ın eşi Cemre ile oğlu Umur Birand da gasilhaneye geldi. Birand'ın cenazesi daha sonra Doğan TV binasına getirildi.

Doğan TV binasında tören
Birand'ın son yolculuğundaki ilk durağı yıllardır çalıştığı ve çok sevdiği Doğan TV binası oldu. Saat 10.00'da başlayan törende Mehmet Ali Birand'ın eşi Cemre ve oğlu Umur Ali ile Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Gürsel Tekin, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP Milletvekili Oktay Ekşi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, eski Başbakan yardımcılarından Hüsamettin Özkan ile aralarında Can Dündar, Nebil Özgentürk'ün de bulunduğu çalışma arkadaşları hazır bulundu.

Doğan TV CEO'su İrfan Şahin, "Mehmet Ali ağabeyimizi, Mehmet Ali Birand'ı uğurlamak için buradayız. Duayen bir gazeteciyi, çok iyi bir televizyoncuyu, bir fikir adamını uğurluyoruz. Bu binada çalışanlar, Doğan TV çalışanları ondan çok şey öğrendi.  Bizim öğretmenimizdi onu bugün uğurluyoruz ama onun bize öğrettikleri yüzlerce binlerce öğrencisiyle burada devam edecek. Onun hayata olan tutkusunu, mesleğe olan tutkusunu ve aşkını hep hayranlıkla hatırlayacağım. tutkulu ama her şeye tutkulu bir insandı. Bu binaya geldiği her gün bizim moral kaynağıydı, öğretmenimizdi. Onunla ilgili herkes bir anı anlatıyor. Her Ailesine sabır diliyoruz. Mekanı cennet olsun." diye konuştu.

Oğlu Umur Birand, "Babam çalışmayı çok severdi, buraya gelmeyi çok severdi. Her sabah koşa koşa gelirdi sizinle çalışmak için. Onun hayatıydı bu. Keşke burada olsaydı size ne kadar iyi bir iş yaptığınızı, ne kadar doğru yerde durduğunuzu, ne kadar güzel röportaj yaptığınızı söyleyebilseydi. Babamı kaybettik." dedi.


Törende söz alan eşi Cemre Birand, "Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür etmek istiyorum. Sizleri çok sevdi, son ana kadar sizleri düşündü. Bizden çok galiba sizleri seviyordu. Biz onu evde tutamadık. Kemoterapiden sonra buraya koşardı, öğle uykularını burada uyurdu. Akşam eve geldiğinde küçük makinesinin yanında oturur anlatın ben sizi dilnliyorum diyerek Posta yazısını yazardı. Bugünü görse çok eğlenecekti tam ona göre şanlı şerefli çiçekli bir tören oldu. Cumhurbaşkanlarına layık bir uğurlama. Bu binada çok güzel günleri oldu ve Doğan ailesinin içinde de çok güzel günleri oldu. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum kalben" dedi.

Cenazenin üzerinde kırmızı ve sarı güller konulduğu dikkati çekti. Birand'ın cenazesi Doğan TV binasındaki törenin ardından Teşvikiye Camii'ne götürüldü. Cenaze namazının ardından Anadoluhisarı'ndaki aile kabristanına defnedildi.


 • Bu haber 173421 defa görüntülendi.
  • mehmet ail birand

   - 20.01.2013 21:37:28
   mehmet nas 
   usta oldu
  • Başlık

   Yorum

   Yazar