'Muhteşem' çatlak

''Başbakan'la paralel düşünmüyorum...''

29.11.2012
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tarihi içerikli dizi ve filmlere gönderme yaparak, "Başta Osmanlı tarihi olmak üzere geçmiş, merak ve ilgi konusu olmaya başladı. Artık sinemalarda, filmlerde, dizilerde, hikayelerde tarihin canlandırılmaya başlandığını ve tarihten çok büyük esin kaynağı olduğunu görüyoruz. Bu çok sevindirici, sevinilecek bir şey" sözleri dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri, Çankaya Köşkü'nde Gül'ün ev sahipliğinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Tarih tekerrürden ibaret sözünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bugünlerde siyasi, sosyal bir çok önemli olayları yaşıyoruz. Bunların bir kısmı problemler şeklinde karşımıza çıkıyor. Bütün bunların başarılı bir çözümle aşılması, önümüzde sorun olmaktan çıkması için tarihten çok güzel bazı derslerin de alınması gerekiyor" dedi. Şükrü Hanioğlu'nun son dönemde önemli yazıları olduğunu belirten Gül sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben de çok dikkatli takip ediyorum. Ümit ederim devlet kademesindeki bütün yetkililer, siyasiler ve fikir adamları bunları çok iyi şekilde takip eder. Geçmişte de karşılaştığımız bir çok sorun bugün başka bir şekilde karşımıza çıkıyor. O zaman alınan tedbirlerin neticelerini nedir, bunların tahlil edilmesi açısından, tarih gerçekten bugün bize çok güzel rehberlik yapabilir, yapmalıdır da."

CNN TÜRK'te yayınlanan 360 Derece programına konuk olan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Şirin Payzın'ın sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan'ın "Muhteşem Yüzyıl" çıkışıyla ilgili soruya yanıt veren Şahin, "ben bu konuda sayın Başbakan'la parelel düşünmüyorum. Bu yargının konusu değil RTÜK'ün konusudur" dedi.

BAŞBAKAN'LA PARALEL DÜŞÜNMÜYORUM

CNN TÜRK'te yayınlanan 360 Derece programına konuk olan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de Başbakan Erdoğan ile paralel düşünmediğini söyledi. Şahin, 'bu yargının konusu değil RTÜK'ün konusudur' dedi.

  • Bu haber 98658 defa görüntülendi.
    • Başlık

      Yorum

      Yazar