Derbi cinayeti zanlısı yakalandı

Metrobüs durağında bıçaklanmıştı...
Flash Player yüklü değil Şimdi Yükle

14.05.2013
Edirnekapı Metrobüs Durağında bıçaklanarak öldürülen Burak Yıldırım'ın katil zanlısı olarak aranan Yusuf Ortak, Kırşehir'in Mucur ilçesinde dinlenme tesislerinde yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürü: Çapkın, "Zaten üstünde varolan kanlı forma elimizde. Şahsın amcası o formayı teslim etti bize"


Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra Edirnekapı metrobüs durağında inerek evine yürüyerek giderken, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Burak Yıldırım'ın cinayet zanlısı yakalandı. Memeleketi Bingöl'e giderken, Kırşehirin Mucur İlçesinde bir dinleme tesisinde yakalanan Yusuf Ortak ile ilgili olarak Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın şu açıklamayı yaptı. "Üzücü bir olayda. Dün gece bir Fenerbahçe taraftarı öldürülmüştü. Dün geceden bu yana arkadaşlarımız seferberlik halinde konuyu araştırdılar. Ve bir takım görüntülerde şahsın nerelerde olabileceği sonucu çıkardık. Tek tek, sokak sokak o fotoğrafı gezdirerek, sorduk ve kimiliği tespit ettik. Ve de o kişinin şehirden çıktığı Bingöl'e doğru gitmekte olduğunu tespit ettik. Mucur'da bu gece yakalandı. İstanbul'a getirilecek. O da 20 yaşında. 3 sabıkası olan birisi. Üzücü bir şey. Fenerbahçe Stadından çıkmış Edirnekapı'da evine giden birisi şehrin öteki ucunda öldürülmüştü. Bizim için zor bir cinayetti. Arkadaşlarımız büyük gayret sarfettiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Başsağlığı diliyorum. Fenerbahçe camiasına da başsağlığı diliyorum.  Maktülün anne-babası ve akrabalarına da başsağlığı diliyorum. Sanığının yakalanması bizi bir nebze de olsa rahatlattı"


"SADECE TAKIM REKABETİ, ACI OLAN DA BU ZATEN"
Üzerinde 'Yücel' yazan forma olduğu söyleniyor, bir de zanlıyı yakalamak için nasıl bir yol izlendi? sorusuna Çapkın, "O ismi yanlış almışlar. Yücel değil Yusuf'muş o isim. Görüntüden yola çıkarak, mahalle mahalle sokak sokak dolaştırılarak, o görüntünün kim olduğu, açık kimliğinin tespiti için... O tür çalışmalar yapıldı." Zanlı ve ölen kişinin birbirlerini tanımadıklarını söyleyen Çapkın "Sadece takım rekabeti, acı olan da bu zaten" dedi.  
'Suçunu itiraf etmiş mi?' sorusuna ise Çapkın, "Zaten üstünde varolan kanlı forma elimizde. Şahsın amcası o formayı teslim etti bize" diye cevap verdi. Mucur'da yakalanan Ortak, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getiriliyor.

ZANLI İSTANBUL'A GETİRİLDİ
Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım'ı öldürdüğü belirtilen katil zanlısı Yusuf Ortak, İstanbul'a getirildi.  20 yaşındaki Yusuf Ortak, Kırşehir'in Mucur ilçesinde yakalanmıştı. Ortak, saat 12.15 sıralarında Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.
DHA

  • Bu haber 173178 defa görüntülendi.
    • Başlık

      Yorum

      Yazar