Twitter'da Melih Gökçek fırtınası

Kanal D Muhabiri Orkun Ün, Twitter’ın nabzını tutuyor...

14.01.2011

Çok önemli bir haftaydı Twitter alemi için... Çünkü aramıza yeni bir isim katıldı. O olmadan sanki bir eksiklik vardı Tweetlerde.

Tabiki Melih Gökçek'ten bahsediyoruz. Çünkü Gökçek artık Twitter aleminin sıkı bir takipçisi oldu. Twitter'a "06melihgokcek" ismiyle katılan Gökçek'in Twitter'a girişi çok hızlı oldu. Öyle ki rüzgarını halen twitter sayfalarında hissetmek mümkün.

*

Melik Gökçek Twitter'a girer girmez takipçisi olacaklara bir uyarıda bulundu. Gökçek avukatının Twitter'da tüm yazılanları takip edeceğini ve hakaret edenlere ceza ve tazminat davası açacağını yazdı.
Gökçek'in bu mesajı Tweetciler için günlerce hatta haftalarca konuşulacak bir konu. Öyle de oldu. Bir hafta boyunca Twitter'da Melik Gökçek konuşuldu.

İşte o öne çıkan Tweetler:
-Maddi durumum el vermediğinden 06melihgokcek hakkında yazamıyorum
-Avukat mahkeme filan uğraşmayalım,bi hakaret tarifesi yayınlayın, paramız kadar edelim... nakit`e iskonto da olur... oh mis
-ben sadece 100TL lik bir hakaret edecektim, sizden izin istiyordum. acaba kredi karti gecerli mi?
-Abi tamam da niye tehdit ediyon ki şimdi?
Avukatınıza çok selam söyler kendisine kolaylıklar dilerim

*
Hepsi birbirinden yaratıcı. Hepsi birbirinden eğlenceli Tweetler.
Twitter'ın müdavimlerinden Ahmet Hakan da Melik Gökçek'in  Tweetine kayıtsız kalmadı. Bakın Hakan Gökçek ile ilgili neler Tweetledi:

-şu melih gökçek ne uyanık adam. benim iki yıldır düşünemediğim para kazanma yolunu, iki dakikada keşfetti. pes vallaha!
avukatımın twitter'deki tüm mesajları resen takip edeceğinin ve hakaret edenlere ceza ve tazminat davası açacağının bilinmesini isterim
acaba adımın başına "07" ibaresini mi ilave etsem? "07ahmethc". nasıl?
şu yeryüzünde olmak isteyeceğim son şey: melih gökçek'in avukatı.

Ama belirtmeden geçmek istemem. Melih Gökçek Twitter'ın hakkını veriyor. Her gün bir saatini ayıracağını söylemişti ama bir saatten çok daha fazlasını ayırıyor. Ve kendisine yazılan neredeyse her Tweeti cevaplıyor.

*

Her zaman söylüyoruz. Bu sosyal medya çok farklı diye. Twitter bile tek başına bu sözümüzün ne kadar doğru olduğunu bize her hafta gösteriyor. İşin ilginç yanı,Twitter gündem ne kadar yoğun olursa olsun hepsine yetişiyor. Her kesimden her görüşü barındırıyor..

*

Bu hafta gündemin önemli maddelerinden biri de Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun alkollü içkilerin satışını düzenleyen yönetmeliğiydi.
Haberler ilk başta kafa karıştırdı. Deniz kenarlarındaki restoranlarda , cafelerde hatta kır düğünlerinde bile içki satılamayacağı söylendi. İşin aslı böyle değil tabi. Bir çok detay var. Ama bu söylenti sosyal medyada anında karşılık buldu.

Yönetmelik Twitter'a düştü:
Nazlı Ilıcak: "içki yasağı konulabileceğini hiç sanmam. bazen yanlış yorumla hatalı sonuca varılıyor"
Cüneyt Ödemir: "Yetmez ama şerefe!"
- "Aslında 1.Tayyip 4. murat rolünde, Halit Ergenç'in muhteşem Süleyman performansından daha başarılı"
-'AKP içki yasağı mı getiriyor?' Alkolik muhalifler tedirgin!

*

Peki siz 45cm olayına nediyorsunuz?
Mersin'deki Nevit Kodallı Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdürü İbrahim Tol, okulda kız ve erkek öğrencilerin birbirliern 45 cm den daha fazla yakınlaşmalarına yasak getirdi. Çok ilginç biliyoruz... Farkındayız. Twitter da farkında:

yarın taksici protestoları var, trafiğe dikkat. otobüslerdeki ve metrobüslerdeki 45cm'ye uymayanları uyaralım ! :D

Öğrencilere bir alarm sistemi kuralım 45 den fazla yaklaşınca elektirk versin.

Alkolden 45cm den sonra gelelim Ucubeye... Ucube de ne? diyeniniz yoktur sanırım. Herkes biliyordur. İşte o malüm olayla ilgili Twitter adeta yıkıldı. Kimi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir heykele yaptığı ucube benzetmesine katıldı, kimi ise bir sanat eserine böyle sözler söylenemez dedi.

İşte Başbakan'ın sözlerine en sert tepkiyi verenlerden Cüneyt Özdemir'in Tweetleri:
Daha önce Melih Gökçek Mehmet Aksoy'un bir eserinin içine tükürmüştü hatırlarsanız, şimdi başbakan 'ucube' demiş. Olacak iş değil bu...

Başbakan'ın konuşmasını dinliyorum Mehmet Aksoy'un eserine ucube diyor. Korkunç... İlk kez bir başbakan heykel yıkılmasını istiyor.

Metin Uca ve Gani Müjde de Tweetleriyle "ucube"yi eleştirdiler.

Metin Uca:
Kultur bakani tema heykel dogru diyor. sinirli buyugum sadece cevredeki yapilasmaya ucube demis. Yanlis anlayan anasini da alsin dinlesin

Gani Müjde:
Mimar Sinan Üniversitesi ucube ana sanat dalına öğrenci kayıtları başlamıştır

Haftanın son gününe girerken Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'ndan elenmesi Twitter'da alay konusu oldu. İşte birkaç Fenerbahçe geyiği:

Dünyanın en kısa fıkrası: Fenerbahçe Türkiye Kupasını almış.

- Artık yeter ya, federasyon veya kupayı kazanan gönüllü bir kulüp kupayı Fenerbahçe’ye vermeli. Ölmeden şu kupayı Fener’de görelim.

- Yeter artık verin şu kupayı Fenerbahçe'ye...

-Fenerbahçeli genç taraftarların en cok kullandıkları cümle nedir? (Bana Türkiye Kupası'nı anlatsana dede...)

Bence "Fenerbahçe"min piyango biletiyle kupa kazanma şansı daha çok...

Bir Fenerbahçeli olarak sadece 1 saat içinde girilen yaklaşık 10 bin Fenerbahçe Tweetini görmezden gelemezdim..(Hiç kupa göremediğim için nasıl bir his bilmiyorum oyüzden artık üzüldüğüm de söylenemez.)*Twitter bu hafta yoğundu.O yoğunluğu sizlere yaşatmaya çalıştım.Önümüzdeki haftaya kadar herkese iyi Tweetler...

http://twitter.com/orkunun

orkun.un@kanald.com.tr


http://twitter.com/KanaldhaberintÖNCEKİ YAZILARI

Wikileaks, bu hafta Twitter’a hükmetti...

 ‘Yumurta Polisi kurulsun’

Ne yaptın Mete?

Twitter alemi Cemile'nin arkasında...
 
Ali Rıza'nın katili Ferhunde...

Twitter sallandı ama yıkılmadı..


  • Bu haber 148473 defa görüntülendi.
    • Başlık

      Yorum

      Yazar